Kilo almak her insanın korkulu rüyası olmakla birlikte, vücudumuzun da oldukça sağlıksız gelişmesine neden olan bir durumdur. Kilo almak genellikle zor olan bir durum değildir. Genel olarak herkesin yaşamının bir döneminde az da olsa kilo aldığı bir yaşı mevcuttur. Önemli olan bunun farkına varıp harekete geçmektir.

Neden Kilo Alırız?

Hayatımız boyunca gerek iş hayatımızda gerek okul dönemlerimizde, gerekse aile yaşantımızda çeşitli streslere maruz kalmak zorunda kalabiliyoruz. Kimi insanlar stresli ortamlarda yemek yiyemediklerini söyleyerek hatta kilo verdiklerini ifade ediyorlar. Ancak beş parmağında beşi bir olmadığı gibi kimi insanlarda mutsuz olduklarında ve strese maruz kaldıklarında kendilerini yemek yerken bulabiliyorlar. Ayrıca bulunduğunuz ortam sizi sağlıklı yiyeceklerle değil fast food tarzı hazır yiyeceklerle beslenmek zorunda bırakmış olabilir. Yaşamınızın bir döneminde hareketsiz bir dönem geçirmek zorunda kalmış olabilirsiniz. Önemli olan bunların farkına varmanız ve bir an önce zayıflama yöntemlerinden kendinize uygun olanlarını seçerek uygulamaya başlamanızdır.

ÖNERİLEN YAZI: İNTERNET HER ŞEYİ ÇÖZEBİLİR Mİ

Zayıflama Yöntemleri ve Spor

Kafasına zayıflama isteğini koymuş bir kişi için birçok yöntem mevcuttur. Bunlardan çoğunluğu diyetler. Diyet yapmak genelde insanlara zor gelen bir yöntemdir. Bununda yanında spor yapmak da var tabi ki. Zayıflamak için sadece spor yapmayı tercih edenlerde mevcuttur. Ancak spor yapmadan da sadece yürüyüş yaparak ve yemek alışkanlıklarınızı diyet ile destekleyerek zayıflamanız mümkündür. Sadece spor yaparak, yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeden, istediğiniz hedefe ulaşmanız, olası değildir. Öncelikle, günlük aldığınız kalori miktarlarını hesaplayarak, günlük limitinizi aşmadan ,sağlıklı kilo vermeniz mümkündür. Ayrıca her diyet ve zayıflama ürünlerini ,doktorunuz ya da uzman hekimleriniz size önermedikçe, sadece çeşitli kişilerden tavsiye üzerine alıp ,kullanmamalı veya uygulamamalısınız.

Eğer gerçekten zayıflamak istiyorsanız, öncelikle bir diyetisyene gidip, çeşitli tahliller yaptırıp, vücudunuzun hormon seviyelerine göre bir diyet listesi yaptırıp, onu uygulamalısınız. Bunun yanında küçük yürüyüşler yaparak, diyetinizi elbette ki destekleyebilirsiniz. Gün içinde de çalışıyor iseniz ve masa başı bir işe sahipseniz, uzun süredir oturduğunuzu hissettiğiniz bir anda kalkıp çalıştığınız yer içerisinde en azından bir kaç tur atarak yürümelisiniz. Böylece bedeninizi hareket ettirmiş olursunuz.