Son zamanlarda popülerliğini arttıran kahve markalarından bir tanesi de Starbucks’tır. Yaptığı içecek ve yiyeceklerin lezzetlerin tatları yüksek derecede güzel olmasına karşın fiyatlarının pahalılığı insanı derinden üzüyor. Tatlarını beğensek de fiyatları dolayısıyla almaktan çekindiğimiz bu yiyecek ve içecekleri aslında hepimiz almak isteriz. Aslında incelendiğinde içecek fiyatlarının abartıldığı kadar yüksek olmadığını görüyoruz. Daha uygun fiyatlarla Starbucks’ta lezzetli içecekler içebiliriz. Starbucks’ı çok seviyor ama fiyatlarından dolayı almaya korkuyorsanız bu yazı tam sizler için. 

Starbucks’ta içecek çeşitleri ve içecek fiyatları nasıldır?

İçecek fiyatları bardakların boylarına göre değişiyor. Küçük boy (tall), ortaboy (grande), büyük boy (venti) olarak adlandırılıyor. Bardak boyu arttıkça içerisinde ki kahve miktarı arttığından dolayı fiyatta normal olarak artıyor. 

İçecek fiyatlarını inceleyelim.

Frappucino fiyatları 13 TL ile 17,30 TL arasında değişiyor.
Iced Tea fiyatları, 12 TL ile 14,75 TL arasında değişiyor.
Refresha fiyatları, 11 TL ile 15 TL arasında değişiyor.
Tea Latte fiyatları, 11,50 TL ile 15,25 TL arasında değişiyor.
Mocha fiyatları, 12,25 TL ile 17 TL arasında değişiyor.
Filtre Kahve fiyatları, 7,50 TL ile 9,75 TL arasında değişiyor.
Espresso fiyatları, 7 TL ile 8,50 TL arası değişiyor.
Caffe Latte, Cappucino ve Latte Machiato fiyatları, 10,25 TL ile 13,50 TL arası değişiyor.
Caffe Americano fiyatları, 9,25 TL ile 12,50 TL arası değişiyor. 
Flat White ve Ristretto Bianco 11,25 TL’dir.

Starbucks’ta fiyatı uygun ama lezzetli olan içecekler nelerdir?

Evet, Starbucks’ta diğer içeceklere göre daha uygun fiyata aynı lezzeti veya daha fazla lezzeti tadacağınız içecekler de mevcut. Bu içecekler diğer fiyatı yüksek olanlara oranla daha uygun fiyatlı geleceklerdir.

1- Cappucino

Cappucino, Latte’ye benzer tadı olmasına rağmen Espresso bazlı bir kahve türüdür. Yoğun ve aromalı tadı ağzınızdan uzun süre yok olmayacak.

 • Tall: 10,25 TL
 • Grande: 12,00 TL
 • Venti: 13,50 TL

2-Caramel Macchiato

İçerisinde kullanılan sütün ve karamelin o lezzetli tadı sizi baymadan karamel lezzetini tattırıyor. Starbucks’ın vazgeçilmezi olarak adlandırılıyor. Mutlaka denemelisiniz.

 • Tall: 12,50 TL
 • Grande: 14,25 TL
 • Venti: 15,75 TL

3-Caffe Americano

Sert bir kahvedir. Ağzınızda bıraktığı o acımsı tat sizi rahatsız etmeden kahvenin eşsiz lezzeti ile buluşturuyor. Acı sevenler için bir vazgeçilmezdir.

 • Tall: 9,75 TL
 • Grande: 11,25 TL
 • Venti: 12,50 TL

4-Espresso Macchiato

Süt ile yapılan eşsiz köpüğü sizi, içtikçe kendine hayran bırakacak. Espresso bazlı sütlü köpüklü bir kahvedir.

 • Solo: 7,50 TL
 • Doppio: 8,00 TL

5-Fresh Filter Coffee

Seçtiğiniz herhangi bir şurup ile tatlandırılmış filtre kahvedir. İçtikçe bağımlısı olacaksınız.

 • Tall: 7,50 TL
 • Grande: 8,75 TL
 • Venti: 9,75 TL

6-Iced Tea çeşitleri

Peach Citrus Green Tea Lemonade, Strawberry Black Tea Lemonade, Pineapple Green Tea Lemonade

Şekerli veya şekersiz seçenekleri ile meyve aromalı buzlu çaylardır. Yaz aylarında sizi baymadan ferahlatacak. Mutlaka denemelisiniz.

 • Tall: 12,00 TL
 • Grande: 13,25 TL
 • Venti: 14,75 TL

Starbucks’ta ücretsiz olarak içecek almak mümkün mü?

Evet. Starbucks’ta  belirli durumlarda ücretsiz olarak içecek alabilirsiniz. Bu durumları aşağıda sıraladık. Bir göz atalım.

1-Starbucks’a kendinizi kaydettirip doğum tarihinizi verirseniz doğum gününüz de seçtiğiniz biritecekz sizin için ücretsiz olacaktır. Daha kaydını yaptırmadın mı? Zaman kaybetmeden yaptırmalısın!

2-Yeni açılmış bir Starbucks’a gidip açılışından sonraki ilk 2 saat ücretsiz olarak istediğiniz her şeyi yiyip içebilirsiniz. Evet yanlış okumadınız. İstediğiniz her ama her şey ücretsiz. Vakit kaybetmeden çevrenizde yeni açılacak olan Starbucksları araştırmanızı öneririz.

3-19 Nisan’da yani Starbucks’ın kuruluş tarihinde aldığınız içeceğin yanında bir tane de tall boy içeceği ücretsiz olarak alma hakkı kazanıyorsunuz. Her yıl 19 Nisan’da gerçekleşen bu etkinliği sakın kaçırmayın!

4-StarBucks kartı çıkartıp kart ile kimliğinizi eşleştirerek istediğiniz bir içeceğim tall boyunu ücretsiz olarak kazanıyorsunuz. Bu etkinlik başladığından beri karta olan talep yüksek derecede artmıştır. Eğer hala Starbucks kartınız yoksa hemen çıkartmalısınız.