Yaz ayları çok güzel olmasına rağmen sıcağın etkisi ile yaptığımız şeyler bize eziyet gibi geliyor. Keyfini çıkaramıyoruz. Şimdi sizler için yazın kullanabileceğiniz ufak Serinleme Yöntemleri vereceğiz.


1- Aman Damlamasın
Sıcakta serinlemenin en güzel yöntemlerinden biri olan dondurmayı yerken sık sık üstümüze dökeriz. Sıcaktan eriyen dondurma lekeleri üstümüzde kötü görüntülere yol açıyor. Buna engel olmak için basit bir yöntem var. Çubukta yediğiniz dondurmanın altına minik muffin kağıtlarından koyarak üstünüze akmasını engelleyebiliriz.


2-Buzdolabında Devrim
Yazın serinlemek için içeceklerimizi şişelerimizi buzdolabına koyarız. Ancak bu şişeler koyduğumuz yerde durmaz. Sağa sola kayarak hem yer kaplıyor hemde koyduğumuz yerde bulamamamızı sağlıyor. Bunun için çok pratik bir çözüm var. Kağıt tutacaklarınızı buzdolabına sabitletip şişelerinizin kaymasını engelleyebilirsiniz.


3-Minik Çakallıklar
Yaz aylarında yapılacak en güzel etkinliklerden biri tabii ki denize girmek .Ama denize girerken tüm eşyalarınızı cüzdanlarınızı sahilde bırakmak zorunda kalıyoruz. Aklımız hep eşyalarımızda kalıyor. Tüm eşyalarınızı saklayamayız ama en değerli olan ufak eşyalarınızı şampuan veya güneş kremi şişelerini kesip içini temizleyip içine koyabilirsiniz. Siz denizde eğlenirken biri çantanızı karıştırsa bile o şişeyi önemsemeyecektir.


4-Buz Fırtınası
Kutu içecekler taşıması kolay içeceklerdendir. Yaz mevsiminde soğuk tüketmek isteriz. Ancak elimizdeki kutumuz ısınabilir. Soğutmak için buzdolabına koymayı düşünebiliriz ama bildiğiniz üzere buz dolabında uzun sürede soğuyor. Buzdolabına koymak yerine bir kutu kap içerisine buz su ve tuz koyup içine kutumuzu attığımızda dakikalar içerisinde soğudunu göreceksiniz.


5-Terlik Savaşı
Yaz aylarında ayakkabı giymek yerine hepimiz parmak arası terliklerimizi giyeriz. Bu terliklerimizi ne kadar kaliteli alırsak alalım alt tarafları kopmaya başlıyor ve yarı yolda kalabiliyoruz. Bunun için ufak bir çözüm var. Ekmek paketlerinde kullandıkları tutacaklardan bir taneyi alıp terliğin altından tutturduğumuzda bizi en azından yeni bir terlik alana kadar birkaç gün idare edecektir.

BU YAZI https://www.neyaziyo.com AİT