Bir çoğumuz öğrenciyiz. Öğrencilik hayatında bazılarımız sadece ders ile ilgilenir, bazılarımız ise ikisini yani sosyal hayatını ve derslerini bir arada götürmeye çalışır. Ama şunu söylemeden de geçmeyelim ki herkes okulda popüler olmak ister. Aslında bu çok zor değildir. Çünkü yaptığınız davranışlar sizi kısa sürede herkes tarafından sevilen ve ilgi gören biri haline getirebilir. Bunu nasıl yapacağım? Okulda nasıl cool olacağım? Gibi sorular aklınızı karıştırıyorsa bu yazımız tam sizler için. Okulda popüler olmanın yollarını sizleri için derledik. Bakalım yapabilecekleriniz nelermiş…

1-Güler Yüzlü

Olun Okulda her zaman mutlu olmayabilirsiniz. Bu çok normal bir durum. Ancak yaşadığınız olayları başka birisi ile iletişim halindeyken onlara negatif olarak yansıtamazsınız. Dizilerdeki, filmlerdeki kötü karakterler popüler olur algısına inanmayın. Çünkü insanlar kendilerini tersleyen, soğuk davranan, girdiği ortamlarda negatif enerji yayan ve agresif insanları sevmez, ilgi duymazlar. Bu yüzden güler yüzlü olmalısınız. Bunun sonucunda insanların da size aynı şekilde yaklaşacaklarını göreceksiniz.

2- Arkadaş Edinin 

Okulda yalnız kalmamak için yapılabilecek en mantıklı hareketlerden bir tanesi arkadaş edinmektir. Tabii herkese samimi olun demiyoruz. Ama herkesle bir diyaloğunuz, bir selamlaşmanız olmalı. Yani kısacası tanışmış olmanız gerekir. Arkadaşlarınızla aranızı her zaman belirli bir seviyede tutun. Okuldaki öğrenciler arasında ayrım yapmayın ki gruplaşmalar sizi de içine dahil etmesin. Her zaman olmasa da genellikle tarafsız kalmaya bakın.

3-Kavgalardan Uzak Durun

Okul ortamında tabii ki zıtlaşmalar, tartışmalar ve kavgalar olacaktır. Bu tarz olaylarda sizin karışmanız bir grup tarafından sevilirken bir grup tarafından nefret edilmenize yol açabilir. Böyle bir durumda kendinize düşman edinmiş olacaksınız. Kavganın içine girmek yerine iki taraf içinde orta yolu bulmaya çalışmanız herkesin gözünde iyi olmanızı sağlayacaktır. Kavgada benim arkadaşım haklı, ben arkadaşımı korumalıyım gibi düşüncelere kapılmayın. Unutmayın ki kavgayla hiçbir şey çözüme ulaşamaz.

4-Notlarınızı Yüksek Tutun

Okulda dikkat çekmenizdeki bir diğer yolu notlarınızın yüksek olmasıdır. Evet yanlış okumuyorsunuz. Notlarınızın yüksek olması okulda başarınız ile adınızın anılmasına sebep olacaktır. Tabii ki size oturun sabahtan akşama kadar çalışın, tek popüler olmanın yolu bu demiyoruz. Eğer kendinize inek denmesinden korkuyorsanız çalıştığınızı aşırı derecede çevrenizdekilere yansıtmayabilirsiniz. Ancak çalışıyor olmanın utanılacak hiçbir yanı yoktur

.5-Eğlenceli Anlardan Kaçmayın

Genellikle her okulda çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Eğer siz bu etkinliklere katılmayıp kendinizi herkesten soyutluyorsanız popüler olmayı beklemeye hakkınız yok. Çünkü insanlar sizin sıkıcı biri olduğunuzu düşüneceklerdir. Bu yüzden etkinlik ayırt etmeden herkesle beraber vakit geçirin. Herkesle beraber vakit geçirdiğinizde veya eğlendiğiniz de; rezil olacağım, insanlar bana bakacak diyerek kendinizi korkutmayın. Çünkü eğlenmekte utanılacak bir şey yoktur. Ve kimsede sizi eğlendiniz diye ayıplamayacaktır. Eğer insanların arasına girmekten çekinmezseniz geniş bir arkadaş grubuna ve çevreye sahip olursunuz.

Yani sandığınız gibi sadece güzel/yakışıklı yüz, güzel vücut ile popüler olunmuyor. Dizilerde gördüklerimiz tamamen kurgular zaten. Hatta fiziksel özelliklerinizin neredeyse hiçbir önemi yok. İş tamamen beyinde bitiyor.