Kadınlar yaradılış itibariyle erkeklerden daha hassas ve naif yapıya sahip varlıklardır. Bir kadın küçük şeylerden mutlu olabiliyorken, basit konular için kırılabilir ve kırıldığı anları da asla unutmaz.

Kadınlar Affeder Ama Unutmaz

Kadın veya erkek her bireyin yapısı farklı olsa da kadınların birçoğu hakkında ince noktalara önem verdiğini savunmak yanlış olmayacaktır. Örnek vermek gerekirse bir kadın iyi ya da kötü kendisine söylenen bir cümle için onlarca anlam çıkarabilir ve bu anlamda detaycı yapısını konuşturur. Hassas olma nedeni de bu yüzdendir. Kadınların en belirgin özelliklerinden biri de hissiyatlı olmasıdır.

Hislerini gizleyemeyen çoğu kadın, yaşadığı duyguları üzerinden yıllar geçse bile unutmaz. Hatta yaşadıklarını o anın hisleriyle hatırlamakta güçlük çekmez. Bu yönüyle kendisine yapılan hatayı kabullenebilir, affedebilir ama asla unutmaz. Hassas olma nedeni de bu yüzdendir. Güçlü bir hafızaya sahip olması ve olaylara bakış açısının duygusal olması gibi sebepler kadınların daha hassas yaşamasına neden olmaktadır.

Her Kadın Detaycıdır

Kadınların yine genelinde bulunan özelliklerinden biri de konu ve durumlar için detaycı olmasıdır. Kadınlar karşısındakini dinlerken bile bir başka insanın hayatını yaşıyormuşçasına davranabilmektedir. Empati kurma gücünün de onları hassas yapan etkenlerden biri olduğunu söylemek mümkündür. Erkeklere oranla olaylara daha fazla yorum katarak yaklaşan kadınların kırılma ihtimali de bu yüzden daha yüksektir

Acıyı Da Tatlıyı Da Zirvede Yaşamak

Yine kadınları hassas olmaya sevk eden şeylerden biri de duygularının yoğun olmasıdır. Bir kadın aynı acıyı erkeklerden daha fazla yaşarken, yine aynı şekilde güzel bir olayı onlardan daha yoğun yaşayabilmektedir. Bu durum da onları hassas yapan maddelerden biridir. Bu yüzden bir kadına acı çektirmek ve o kadını mutlu etmek her zaman kolaydır.

Hemen hemen her kadın duygusaldır. Aralarındaki fark ise bunu dışarı yansıtma derecesidir. Hediye verilen kadın, bir erkekten daha fazla mutlu olabilir. Çünkü duygularını onlardan daha yoğun yaşamaktadır. Erkekler çoğu şeyi unuturken kadınlar da bu durum tam tersidir. Heyecanlanma ortalaması da kadınlar da daha yüksektir. Bu durum da onlar için hassas olma nedenleri arasındadır.