Bugünkü yazımızda sizler için İstanbul ‘un en iyi baklavacılarını derledik. Bizden size tavsiye İstanbul’a yolunuz düşerse bu baklavacılara uğramadan geçmeyin.

1-Güllüoğlu Baklava
İlk baklavacımız olan Güllüoğlu ile başlayalım. İstanbul’un tarihinde ilk fırınlı baklavacı olarak geçen Güllüoğlu tek şubesi ile İstanbul’da bizleri ağırlamaya devam ediyor. Sadece baklava satmakla yetinmeyen Güllüoğlu çeşitli tatlıları ile de ününü korumakta. Çoğumuzun duymuş olduğu bu baklavacı lezzeti ile diğer tatlıcıları gerisinde bırakmakta. Karaköy’de bulunuyor.

1-Güllüoğlu Baklava

2-Gazi Burma
İkinci sırada ise Gazi Burma baklavacımız var. Çok fazla bilinmeyen bu baklavacı İstanbul’da yiyeceğiniz en iyi baklavacılar sıralamasında ilk üçe rahatlıkla girer. Antepli iki kardeşin kendi emekleriyle açtığı Gazi Burma İstanbul Pendik’te bulunuyor.

3-Gaziantep Baklavacısı
Eğer ölçüleri tam yerinde ,şekeri ve yağı fazla olmayan baklava arıyorsanız burası tam sizler için. Fiyatlarıyla da oldukça dikkat çeken bu baklavacıya uğramadan geçmemelisiniz. İstanbul Maltepe’de bulunuyor.

4-Köşkeroğlu Baklavacı
Köşkeroğlu Baklavacı da eğer baklava yemek istiyorsuanız erken saatlerden sipariş vermeniz gerek. Geçe kalırsanız baklavalar tükenmiş olacaktır. İstanbul’un en sevilen baklavacılarından olan bu yeri kime sorsanız tarif eder.

köşkeroğlu

5-Develi Baklavacı
Yıllardır kebapçı olarak bilinen develi kebapların yanında sıkça tercih edilen baklavaları ile de öne çıkmakta. Baklavalarında kullandığı özel taze fıstıklarıyla diğer baklavacılardan öne geçiyor. Eminönü’nde bulunuyor.

6-Kafadaroğlu Baklava
Listemizin son baklavacısı ise Kafadaroğlu Baklava. Beşiktaş’ta bulunan minik dükkanıyla baklava severlerin göz bebeği haline gelmiştir. Her gün taze olarak yapılan baklavası sizi baymadan ağzınızda enfes bir tat bırakıyor.

Yazımızda bahsettiğimiz bu baklavacılardan kaç tanesini duydunuz?

BU YAZI https://www.neyaziyo.com AİT