İnternet, bulunduğumuz çağın en büyük sorunlarından biridir. Yediden yetmişe her insanın kullanımına açık olduğundan küçük büyük demeden her insanı kendine çekiyor ve de kendine bağımlı hâle getiriyor. İnternet kullanımına her ne kadar iyi gözle bakılsa da birçok problemi beraberinde getirmektedir. İnternetin birçok faydası olması ile beraber birçok da zararı söz konusudur. Bu zararlar da çoğu zaman internetin faydalarını geride bırakıyor.

İnternet Kullanımı

İnternetin yaygınlaşması ile beraber internetin hem yararları hem de zararları gün yüzüne çıkmaya başladı. Öğrenciler tarafından araştırma kaynağı olarak görülse de zamanla kolaya aracı oldu. İnternet başlı başına bir sorundur çünkü ulaşamayacağı yer, ulaşamayacağı şey oldukça azdır. Ne merak ediliyorsa, konusu ne olursa olsun internet üzerinden kolaylıkla bulunabiliyor. Araştırılan ya da öğrenilmek istenen şeylerin bir sınırı olmadığından da çoğu zaman insanlar açısından özellikle çocuklar açısından sorun teşkil edebiliyor.

ÖNERİLEN YAZI : MUTLAKA OKUMANIZ GEREKEN 5 KİTAP

İnternet Her Şeyi Çözer

İnternet neredeyse her şeyin anahtarı denilebilir. İnternet ulaşmak istenilen her kapıyı rahatlıkla açabilecek bir anahtar gibidir. Bu yüzdendir ki internet kullanımına dikkat edilmesi şarttır. İnternet kullanırken insanlar kendilerini kaptırıyor, vaktin nasıl geçtiği anlaşılmıyor. İnternet kullanmaya da bir sorunu çözme amaçlı giriliyor ama bu sorun çok daha farklı sorunlara yol açabiliyor.

Kafasına takılan bir soruyu, öğrenmek istediği konuyu, çözmek istediği testi, gitmek istediği yerin adresini, telefon numaralarını, sohbet arkadaşlarını gibi daha birçok şey internet üzerinden seçilebilir. İnternete sahip olmak bir bakımdan özgürlük olarak algılansa da bir şeye bağımlı olmak özgürlük kelimesini yerle yeksan eder. Çünkü bağımlı bir insan özgürlüğünden vazgeçmiş demektir. Özgür bir insan da bağımlı değildir.

İnternet her şeyi çözer çünkü internetin belirli bir sınırı yoktur. Eğitim, giyecek, yiyecek, banka işlemleri, para kazanmak dahi internet üzerinden yapılabiliyorken internetin çözmeyeceği bir sorunun varlığı da düşünülemez. İnternet bir nevi Çarşamba Pazarı gibidir, ne arasanız bulabilirsiniz. Önemli olan ise erişebildiklerinizin içerisinde kendinizi kaybetmemenizdir. Kendinizi kaybettiğiniz an sizin bitiş anınızdır. İnternet insanı içine çeker ve ona kapılanın kurtulması oldukça zordur. İnternete çöz deyin o da çözsün.