Günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan instagram‘da boş vakitlerimizi gezinerek harcıyoruz. Tabi bir çoğumuz instagram’da yeterli takipçiye sahip değiliz. Bu durum bizi bazen olumsuz etkileyebiliyor. Neden başkalarının bu kadar takipçisi var da benim yok diye düşünebiliyoruz. Bugünkü yazımızda sizler için instagram’da takipçilerinizin sayısını nasıl arttırabileceğinizi kişisel hesap/ eğlence sayfası olarak iki ayrı başlıkta paylaşacağız.

A)Kişisel Hesapta Takipçi Arttırmak

Kendi fotoğraflarınızı paylaştığınız hesabınızda çok fazla takipçiye sahip olmayabilirsiniz. Bu çok doğal bir durum. Hileler yapmadan takipçilerinizi i arttırmak için neler yapabileceğinizi aşağıda sıraladık.

1- Fotoğraflarınızın Çekilme Açısı

Fotoğraflarınızı çekerken hem daha güzel görünmek için hem de doğal görünmek için doğru açıyı yakalamanız gerekiyor. Eğer doğru açı yakalarsak çektiğimiz fotoğraf insanların hoşuna gidecek ve beğenmelerine sebep olacaktır. Eğer hesabınızda açıksa beğeni geldikçe takipçi sayınız da artacaktır.

2-Fotoğraflarda Filtre

Çektiğiniz fotoğraflarda fazla oynamaktan kaçının. Çünkü bu şekilde çektiğiniz fotoğrafların doğallığı bozuluyor. Efektler ve filtreler abartılmadığı sürece fotoğrafınızı daha çekici hale de getirebilir.

3-Instagram Profiliniz

 Resimlerden daha da önemlisi Instagram profil yazılarınızdır. Profilinizde çok fazla yazı kullanmamaya özen gösterin. Adınız soyadınız ve  eklemek istediğiniz ufak detaylar yeterli olacaktır. Kalabalık profil yazıları insanların gözlerini yoruyor.

4-Profil Fotoğrafınız

Çoğu kişi insanları takip etmeden önce profil fotoğrafına bakarak takip etmeye başlar. Profil fotoğrafınızda kendiniz yerine başka bir resim koyarsanız ve eğer profilinizde de gizliyse takipçi gelme olasılığı oldukça düşüktür. Çünkü insanlar sizi fake hesap olarak düşüneceklerdir.

5-Kullanıcı Adı 

Her ne kadar etkisiz olarak düşünülsede kullanıcı adı en önemli faktörlerden bir tanesidir. Sizi yansıtacak sade ve özgün olmalıdır. İnsanların gördüğünde dikkatini çekmelidir.

6-Fotoğraf Paylaşımı

Instagram’da eğer fotoğrafınız yoksa takipçi gelmesini beklemeniz saçma olur. Çünkü o insanlar sizin paylaşımlarınızı görmek için sizi takip ediyorlar.

7- Geri Takip

Sizi takip edenlere yani şöyle diyelim tanıdıklarınıza geri takip yaparsanız onlarda sizi takipten çıkmayacaklardır. Ve tabii fotoğraflarınız beğenenlerin içerisinde tanıdıklarınız varsa sizde onlarını fotoğraflarını beğenerek Instagram hesabınızın beğeni ve takipçilerini arttırabilirsiniz.Ama tabi unutmayalım ki takip ettiğiniz hesaplar ne kadar fazla olursa size takipçi gelme olasılığı da o kadar az olur. Dikkatli olmazsınız.

B)Eğlencelik Hesap İçin Takipçi Arttırmak

 Instagram’da eğlence için sayfa açtıysak biz de diğer sayfalar gibi çok takipçiye sahip olmak isteriz. Bir çok sayfa takipçilerini arttıramadıkları için takipçi satın alıp takip hileleri yapmışlardır. Ancak böyle olduğunda beğenileri sayfa takipçilerine göre oldukça düşük kalmaktadır. Ve bu durum oldukça komik gözüküyor. Takipçi satın almadan ve hile yapmadan takipçilerimizi nasıl arttırabiliriz başlıklar halinde inceleyelim.

1- Özgün İçerikler

Sayfamıza attığımız içerikler eğer çalıntı olursa bize takipçi gelme olasılığı düşüktür. Çünkü zaten bu çaldığımız içerikleri kendinin ürettiği sayfalar bulunuyor. Neden özgün içerik üreten sayfayı değilde çalıntı içerik üreten sayfayı takip etsinler ki?

2- Sürekli Paylaşım

Sayfanızda eğer nadir olarak post paylaşırsanız yani iki günde bir üç günde bir paylaşım yaparsanız takipçiniz artmak yerine düşmeye başlar. Böyle yapmak yerine her gün düzenli olarak en az bir post atmanız takipçilerinizin artması bakımından size oldukça yardım sağlayacaktır.

3-Paylaşım Saatleri 

Hazırladığınız paylaşımları, istatistiklerden en çok aktif oldukları saatlere bakarak paylaşmalısınız. Ne kadar çok insan aktifse size o kadar beğeni gelecek ve beğeni geldikçe keşfete düşeceksinizdir. Bu durum da size takipçi artışı sağlayacaktır.

4-Açık Hesap

Eğer hesabınız gizliyse ilk başlarda insanlar sizi takip etmeyi pek düşünmezler. Ya da takip edenler içeride ne olduğuna bakıp hemen çıkabilirler. Yani gelen takipçileriniz pek kalıcı olmayabilir. Oysaki hesabınızı açık yaparsanız insanlar sizin içeriklerinizi gördükten sonra sizi takip etmeye başlayacaklardır. Yani gelen takipçileriniz zaten sayfanızı beğenerek gelmiş olacaklardır. Açık hesap yaptığınız taktirde fotoğraflarınız da keşfete düşeceklerdir.

5-Başka Hesaplardan Yardım

Sayfanızda özgün postlar yapıyorsanız ama yine takipçilerinizin artması durduysa başka hesaplar ile konuşup karşılıklı reklamlarınızı yapabilirsiniz. Bu şekilde daha çok kişiye ulaşmış olacaksınız. Sayfanızdan haberi olmayan insanlar da sizin sayfanızı keşfederek takip etmiş olacaklar.