Herkes Tarafından beğenilen giydikleriyle dikkat çeken biri olmak bir çoğumuzun hayalidir. Özellikle son zamanlarda popüler olmak fiziksel değişikliklerle öne çıkmaktan ibaret diyebiliriz. Bu her ne kadar yanlış bir durum olsa da giydiklerimiz, dikkat ettiğimiz fiziğimiz, yaptığımız makyaj ve kullandığımız saç modeli ile popüler oluyoruz. Diğer insanlara ayak uydurmak için ve beğenilmek için bizim de kendi imajımızda değişiklikler yapmamız gerekebiliyor. Bu değişiklikleri yaparken tabii ki sadece çevreye odaklı yapmamalıyız. Yaptığımız değişiklik kendimize hitap etmeli ve aynı zamanda çevreyi de vaay dedirtmelidir. Bugünkü yazımızda sizlere imaj sahibi olmanın yollarını listeledik. Artık sizde herkes tarafından beğenilmek, dikkat çekmek istiyorsanız bu yazımız sizin için. Abartıyı sevmeyenler de korkmasın. Listelediğimiz şeyler çılgınca şeyler değiller.

İmaj sahibi nasıl olunur?

İmaj sahibi olmak aslında o kadar da zor değil. Çünkü herkesin kendine göre bir tarzı vardır. Kimse hoşuna gitmediği şekilde giyinmek istemez. Tarzınızı çok fazla değiştirmeden ufak tefek oynamalar ile çok farklı birine dönüşebilirsiniz.

1- Saçınızı Değiştirin

İmaj sahibi olmak için işe ilk olarak saçlarınızdan başlayabilirsiniz. Saç, bir insana ilk baktığınızda dikkatinizi çeken ilk özelliklerden bir tanesidir. Saçınızı kısa kullanıyorsanız uzatabilir, uzun kullanıyorsanız omzunuzun üstünde kestirebilirsiniz. Bu sayede yüz ifadenize kadar bir çok yeriniz değişecek ve daha önce belki de ön yargıyla yaklaştığınız saç stili sizi olduğunuzdan daha güzel gösterecektir. Bu durum sadece kadınlar için değil erkekler için de geçerli. Saçınızı kullandığınız şekilden farklı bir şekle getirerek çevrenizdeki kişileri şaşırtıp onları etkileyebilirsiniz.

2- Modaya Uyun

Gerek saçınızla gerek kıyafetinizle o yılki modaya uymanız sizi daha çok ön plana çıkartacaktır. Modaya uyun derken herkesle aynı ol demiyoruz. O yıl moda olan şeyleri kendi tarzınızla bir araya getirerek muhteşem bir imaj yakalayabilirsiniz.

3- Abartıya Kaçmayın

Bazi insanlar giydikleri kıyafetin ne kadar gösterişli ne kadar abartılı olursa o kadar çok beğeniyleceğini düşünmektedir. Bu düşünce aslında çok yanlıştır. Çünkü sokağa çıkarken veya arkadaşlarınızla buluşurken abartılı bir şekilde giyinmek sizi güzel göstermek yerine komik gösterebilir ve dalga konusu olabilirsiniz. Günlük kıyafetlerinizde daha sade ve spor giyinmelisiniz. Arkadaşlarınız ile buluşurken de Spor ve şıklığı bir arada kombinleyebilirsiniz.

4- Makyaj

Yaptığınız makyaj tarzını değiştirebilirsiniz. Giydiğiniz kıyafetlere göre makyaj yapmalısınız. Eğer gözlerinizi öne çıkarıyorsanız, dudağınızda daha sade bir ruj, eğer dudağınızı öne çıkarıyorsanız gözlerinize daha hafif bir makyaj yapmanız sizin daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

5- Uyumu Yakalayın

Giydiğiniz kıyafetler olsun makyajınız olsun ayakkabınız, saçınız, saç renginiz hepsi bir uyum içerisinde olursa göz yormadan istediğiniz güzelliğe kavuşabilirsiniz. Tabii ki sadece aynı tonda renkleri tercih edin demiyoruz. Birbirine zıt olan renklerde çok güzel uyumlar sağlayabiliyor.

Kendinizde yapacağınız en ufak bir değişiklik bile size yepyeni bir imaj sağlayabilir. Yukarıda belirttiğimiz değişikliklerde hepsine birebir olarak uymalısınız  demiyoruz. Kendinizde yenilik yapmaktan korkmayın. Yaptığınız yenilik belki de sizi olduğunuzdan çok daha tarz gösterebilir. Dikkat çekmek için uğraşmadan yaptığınız değişiklikler ile insanların dikkatini üzerinizde toplayabilirsiniz.