Gezmeyi sevenler ve uygun fiyatlara gezmek isteyen kişiler için önereceğimiz bu ülkeler gezmeyi isteyeceğiniz ülkeler arasında yer alacaktır.

Nepal

En ucuz ve en uygun ülkeler arasında gösterilen Nepal başkenti Kathmandu olmasıyla olan deprem sonrası daha uygun ülkeler arasında yerini aldı. Turizm açısından da ön planda olan bu ülkede günlük aşağı yukarı 3 4 dolara bir yerde kalabilir 5 dolara ise yemek yiyebilirsiniz. Şöyle ki 30 35 dolar harcayarak bir gününüzü geçirme imkanı bulabilirsiniz.

Hindistan

Başkenti Delhi olan Hindistan gezilip görülmesi gereken ülkeler arasında yerini alıyor. Aynı zamanda Aamir Khan filmleri ile de ön plana çıkan Hindistan değişik film ve dizilere konu olmuştur. 50 60 cent harcayarak karnınızı doyurabilir 3 4 dolara güzel bir ziyafet çekebilirsiniz. Ulaşım açısından ise 0.16- 021 cent fiyatlarında yerleri uyguna getirebilir gelirinizin çoğu da cebinizde kalma imkanı bulabilir.

Vietnam

En ucuz ülkeler arasında yer alan Vietnam Güneydoğu Asya ülkeleri arasında en dikkat çekici yerlerden bir tanesidir. Çeşitlilik ve farklılık açısından ön planda olan bu ülkede 3 4 dolara konaklayabilir, bu fiyatlara yemek yeme imkanı bulabilirsiniz. Ulaşım açısından ise 0.70 cent aralığındaki fiyatlarla muhteşem bir ülkeyi uygun fiyatlarla görüp gezme imkanı sizleri bekliyor.

Ukrayna

Başkenti Kiev olan Ukrayna uygun fiyatları ve ucuz yaşamı ile en çok tercih edilen yerler arasındadır. Eğlence sektörünün yoğun görüldüğü bu ülke gezmek isteyenlerin tercih etmesi gereken ülkeler arasında yer alıyor. Aynı zamanda yakın ve vize olmadan gezme imkanı sunuyor. Önerilen yerler arasında Kiev Odessa ve Lviv değişik ve farklı yerler arasındadır. Ulaşım ise 0.20 cent olacak kadar uygundur. Yemek için ise 5 6 dolara leziz bir yemek yiyebilirsiniz.

Laos

Ulaşım açısından zorlanabilirsiniz ancak gezmesi ve görülmesi çok ucuz ülkeler arasında yer almaktadır. Başkenti Vientiane olan ülkede 5 6 dolara konaklama yapabilir aynı zamanda 3 4 dolara yemek yiyebilirsiniz. Aşağı yukarı 25 30 dolara gününüzü geçirebilirsiniz.

Kamboçya

Gezilmesi gereken en ucuz ülkeler arasında yer alan Kamboçya içerisindeki Angkor tapınağı Kımer Adası ve Apsaraları ile en çok tercih edilen yerler arasındadır. Aynı zamanda okunması gereken bir geçmişe sahip ülkede otel için 3 4 dolar verebilir 5 dolara güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

Myanmar

Güneydoğu Asya üzerindeki büyük ülkelerden biri olan bu ülke farklı kültürü ve yaşamıyla görülmesi gereken yerler arasındadır. Konaklama olarak 5 6 dolar harcayacağınız ülkede 30 dolara güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Nikaragua

Orta Amerika’nın en bilindik ülkelerinden biri olan Nikaragua en fakir ve uygun ülkeler arasında yer alıyor. Öğrenciler daha çok dil öğrenmek için tercih ediyorlar. Ekonomisi kötü ve ucuz bir ülkedir ancak gezilmesi görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir.6 7 dolara konaklama imkanı bulabilir 10 dolara istediğiniz bir yerde yemek yiyebilirsiniz.