Erkenden kalkıp işe gitmek hepimiz için bir eziyet. Peki nasıl bir işe sahip olsak bu bizi mutlu ederdi?Sizler için bu seferki yazımızda fazla yetenek gerektirmeden para kazandıran işleri derledik.

1-Kiralık Sevgili
Kiralık sevgili dediğimizde aklımıza başka şeyler gelmesin. Çin ve ve Japonya’da meşhur olan bu sistem için yapmanız gereken şey Facebook ve Instagram tarzı bir siteye üye olmak. Kendinizi tanıtıyorsunuz ve sizi beğenenler sizle iletişime geçerek sizi kiralıyorlar. Sizi kiraladıklarında yapacağınız şeyler o kadar da zor değil. Beraber yemek yiyip film izliyorsunuz ya da alışverişe gidiyorsunuz. Eğer sizi kiralamak isteyen kişi sizden memnun kalırsa onunla beraber uyuyabilirsiniz bile. Ancak bunun dışında dokunmak ve öpüşmek yok. Ücretine gelirsek saat başı ücret alıyorsunuz saatlik fiyat 100 tl civarında oluyor.

2-Ada Bekçisi
Çalışma yeriniz masmavi bir deniz ve upuzun bir kumsal olsun istemez miydiniz? Zenginlerin satın aldıkları adaların korunmaya ihtiyacı var. Yapmanız gereken şey adaya kimin girip çıktığını kontrol etmek, istenmeyen ziyaretçileri adadan uzak tutmak ya da yangın veya tsunami gibi doğal afetleri hemen haber vermek. Resmen insanlar tatil yapmanız için para veriyorlar.

3-Panda Bakıcılığı
Pandalar sevimli ve tembel hayvanlar. Bu hareketlerle doğada nasıl hayatta kaldıklarını merak ediyorum. Bu hayvanları korumak, eğlendirmek yani kısacası onlarla vakit geçirerek onlara bakmak için çalışacak bir çok insana ihtiyaç duyuluyor. Özellikle Uzakdoğu’da panda parklarında çalışacak 21 yaşını geçmemiş ve az da olsa pandalar ile bilgiye sahip olan bakıcılar aranıyor. Bu işte ki ücretiniz tecrübenize göre artıyor ve en yeni başlayanlar için bile aylık 3.000 $ ödeniyor.

4-Su Kaydırakçısı
Bu işteyse dünyanın her yerinde yeni açılmış olan aqua parklarda denenmemiş su kaydıraklarını ilk defa denemek. Su parkları inşa edildikten sonra yeni yapılmış olan Kaydırakları birinin denemesi gerekiyor. Biraz tehlikeli olsada güzel bir iş aslında. Gittiğiniz her su parkında masraflarınızı şirket karşılıyor. Ücreti ise her gittiğiniz yer için değişiyor.

5-Ampul Değiştiricisi
Amerika’da bulunan elektrik direklerinin üzerlerinde birer lamba bulunmakta. Bu lambanın ampulünün her altı ayda bir değiştirilmesi gerekiyor. Bu iş riskli olduğu için talep görmüyor ancak şartları oldukça cazip. Bu işi yaparsanız bir yılda yalnızca İki defa çalışacaksınız. Bu iki defa çalışma sonucunda 20.000$ kazanacaksınız. Eğer yüksekten korkmuyor ve ampul değiştirebiliyorsanız bu işi bir düşünün derim. Bu işlerden hangisini yapmak isterdiniz?