Bugünkü listemizde inanılmaz su kaydıraklarını sizler için derledik. Hepimizin yazın en sevdiği aktivitelerden biridir yüzmek. Ama yüzerken de bazı çılgınlıkları isteriz. Heyecan arıyorsanız bu yazımız tam sizler için.

1-Racer Water Slide
Listemize çok eğlenceli bir kaydırakla başlayacağız. İsviçre’de bulunan bu kaydırak yarış için tasarlanmış olup toplam 80 metre uzunluğundadır. Kaydırak üç ayrı bölüme ayrılmıştır. Aynı anda üç kişi bu bölümlere girip yanyana kayarak yarış yapabiliyorlar. Bunun dışında kaydırağın başında ve sonunda kimin kaç saniyede bitirdiği , hızı yazıyor. Şu anda orada olup arkadaşlarınızla yarışmak istemez miydiniz?

2-Omnitrix Sphere Water Slide
Bu kaydırak dünyanın en büyük küre su kaydırağı olarak bilinmekte. Bu kaydırak Tayland ‘daki bir su parkında bulunuyor. Dışarısından olduğu kadar içerisinden de çok etkileyici. Dört kişilik botlara binerek kaymaya başlıyorsunuz. Hem açık hava bölümü hem de karanlık kapalı bölümleri mevcut. Buralardan geçip iyice hızlandıktan sonra suyun gücüyle devasa bir kürenin içinde sağa sola savruluyorsunuz. Eğlenceli olduğu kadar ürkütücü değil mi? Siz bu kaydırağa binmek ister miydiniz?

3-Slow River
Slow River Brezilya’da bulunuyor. Kaydırağın adının bu olduğuna bakmayın. Oldukça hırçın bir nehir gibi sizi sağ sol savuruyor. Daha inandırıcı olması için çoğu bölümü ağaçlarla kaplanmış ve kaydığımız yer gerçek taşlara benzetilmiştir. Böylece ağaçlık bölgelerden ve kayalardan geçerken gerçekten akıntıya kapılmış gibi hissediyorsunuz. Ayrıca kaydırak oldukça uzun. Bu kaydırak türünden dünyada çok az miktarda var. Peki siz bu kaydırağı denemek ister miydiniz?

4-Aqualoop
Bu kaydırak Amerika’da bulunuyor. Kaydırağın başında kapalı alan korkusu olanlar için pek hoş olmayan bir tüpe giriyorsunuz. Altınızdaki kapak aniden açılıyor ve 90° dik bir şekilde kaydırağa doğru düşüyorsunuz. Kaydırağa ulaştığınızda hızla kaymaya başlıyorsunuz. Kaydırak yarı saydam özelliğiyle dışarıdaki ışığı içine geçiriyor. Dışarıdan sizi izleyenler net bir şekilde yaptığınız tüm hareketleri görebiliyorlar.

5-Release The Kraken
Kayarken içerisine yerleştirilmiş ses sisteminden müzikler dinleyebiliyor ve let lambalardan Kraken’i Hepimiz biliyoruz. Karayip Korsanları filminde geçen Kraken’in içinden kayıyorsunuz. oluşturulmuş bölgelerde simgeleri görebiliyorsunuz. İçerisinde bir de oyun var belirli noktalara dokunmanız gerekiyor. Kayarken yaptığınız hareketlere dikkat edin. Çünkü siz kayarken içeride sizi otomatik olarak fotoğraf çeken sistemler var. Çıktığınızda anı olması için size bunları hediye ediyorlar.

6-H2GO Racers
Avustralya Sidney’de bulunan su parkını inceleyelim. Gökkuşağı rengindeki bu su kaydırağı en az görüntüsü kadar çok eğlenceli. En heyecanlı kısmı ise düz değil baş aşağı kayıyor olmanız. Önce keskin dönemeçlerden geçip kıvrılarak ilerliyorsunuz ve uzun bir yolculuk sonucu dışarı çıkarak bitişe varıyorsunuz. Kalabalık kaydığınız zaman kendi aranıza yarış bile yapabilirsiniz.

7- Shark Slide
Belki de listemizin en heyecan verici su kaydırağı budur. Her şey köpekbalığının ağzından sakin bir girişle başlıyor. Kayak botunuzu alıp başlangıca yerleşiyorsunuz ve kaymaya başlıyorsunuz. Işıklı ve desen de bölümlerden sonra cam bir bölüme düşüyorsunuz. Ve bu bölmenin arkasında çeşitli köpekbalıkları sizleri karşılıyor. Bu bölümde su kaydırağı yavaşlıyor ve sizleri köpekbalıklarını izlemeye bırakıyor.

8-Crazy Bob Rafting
Bu su kaydırağı diğerlerinden çok farklı. Yere sabitlenmiş ve yüksekliği sıfır olan bu su kaydırağı size rafting keyfi sunuyor. Oldukça uzun olan bu kaydırakta kaymak çok güzel olurdu herhalde.

9-Master Blaster Water Coaster
Dubai’de bir otelde bulunan bu su kaydırağı dünyanın ilk yokuş yukarı su kaydırağı olarak biliniyor. İnsan yapımı palmiye ağacı gibi görünen adada yer alan bu kaydırak doğa severler için oldukça eğlenceli bir aktivite.

10-World Waterpark
Listemizin son kaydırağı ile kanada’da bulunmaktadır. İç mekan su parkında yer alan Upuzun kaydıraklar arasında seçim yapmak çok zor. Hepsi birbirinden farklı olarak tasarlanmış bir çok kaydırak var. 15 kaydırak barındıran su parkının en gözde iki kaydırağı bulunmakta. Bunlardan bir tanesi sizi kayarken ters çeviriyor ve sürekli bunu tekrarlıyor. Midesi hassas olanların binmemesi gereken bir kaydırak. Diğeri ise yüksekliği ile dikkat çekiyor. Dik bir şekilde bu kaydıraktan kaymak için korkusuz olmamız gerek herhalde.


Peki siz bu kaydıraklarıdan hangilerini denemek isterdiniz ? En çok beğendiğiniz hangisi oldu?

BU YAZI https://www.neyaziyo.com AİT