Bu yazımızda doğru bilmediğimiz gerçekleri listeledik

1-Michael Jackson
Bir çoğumuzun sevdiği bir ünlü olan Michael Jackson’nın tenini beyazlattığı konuşulmakta. Siyahi olduğundan utandığı söylenerek tenini beyazlattığı iddiaları ortaya çıkmıştır. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Teni kendiliğinden beyazlamıştır. Bunun sebebi sahip olduğu vitiligo adlı bir deri hastalığıdır. Sedef hastalığına benzeyen bu hastalığın maalesef bir tedavisi yok.


2-Çay
Sıcak bir içeceği içtiğimizi de terleriz ve vücudumuzdaki terler buharlaşarak vücudumuzu soğutur. Ancak buradan yola çıkıp 40° sıcakta çay içtiğimizde çay içmek bizi serinletir diyemeyiz. Çayın etkisi çok küçüktür. Yani bu yöntem teknik olarak doğru olsada pratikte yanlış bir bilgidir.


3-Kediler
Hepimiz kedilerin süt sevdiğini düşünüyoruz. Ancak bu bilgi yanlıştır. Kediler doğdukları ilk birkaç ayda annelerinden süt emerler. Yetişkin kediler çok susuz ve aç değillerse süt içmezler. Ayrıca kedilere verdiğimiz süt onların bağırsaklarını bozacak ve onları rahatsız edecektir. Eğer sokakta beslediğiniz kedilere süt veriyorsanız bir daha düşünün.


4-Baykuş
Eski zamanlardan beri sürekli söylenen söylentilere göre baykuş görmek uğursuzluk olarak tanımlanıyor. Eski zamanlarda yani elektriğin olmadığı dönemlerde evlerinde hastası veya ölüsü olanlar gaz lambalarını sabaha kadar açık tutuyorlarmış. Bunu gören baykuşlar da daha iyi avlanmak için ışığın yakınına gelirlermiş. Böylede olunca hastamız var ölümüz var diye geldiğini düşünürlermiş. O zamandan sonra baykuşların adı uğursuza çıkmış.


5-Tuborg Kırmızı
Yeni bira içmeye başlayanların kulaktan kulağa aktardığı bilgiye göre içinde votka olduğu konuşulmaktadır. Bu tamamen yanlış bir bilgidir. Tadının ve etkisinin ağır olmasının nedeni alkol oranının yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.


BU YAZI https://www.neyaziyo.com AİTTİR