Dünyada ki birçok ülke kalkınma ve büyüme için daha fazla nüfusa ihtiyaç duyuyor. Özellikle de bazı şehirlerde nüfusun giderek azalmasından sonra , insanları buralarda yaşamaya ve çalışmaya teşfik etmek için çok cazip miktarlarda para veren bazı projeler geliştirilmiştir. İşte o şehirlerden en öne çıkanları sizler için derledik.


Detroit, Michigan, ABD
Amerika Birleşik Devletleri’ nin bir zamanlar en görkemli şehirlerinden olan Detroit şimdilerde eski ihtişamlı halinden çok uzakta. Batı ‘ nın Parisi ve ABD’nin otomobil başkenti gibi sıfatları kendine edinmiş bir şehir olan Detroit 20. yy başlarında bu ünvanları kaybetmeye başlamış. Kaybedilen ihtişamı geri kazandırmak için büyük bir çaba ile çalışan yetkililer Challenge Detroit adlı bir program başlatmışlardır. Bu program kapsamında belirlenmiş endistüriyel alanda profesyonel olarak çalışmak ve bu şehirde yaşamak isteyenlere 2500 $ verilecektir. Peki siz aylık 2500 $ kazanarak Detroit şehrinde yaşamak ister miydiniz?


Ponga, Asturias, İspanya
Ülkenin eski yerleşim yerlerinden olan bu köy İspanya’nın Kuzeydoğusunda yer alıyor . Genç yerleşimcileri cezbetmek için buraya taşınan her çifte 3000 £ vermeyi tahüt etmiştir ve ayrıca buraya taşınan her çiftin sahip olduğu her çocuk için 3000£ verecektir. Peki siz bu sakin kasabada yaşamak ister miydiniz?


Niagara Şelaleleri , ABD
Hem dünyanın en güzel ve en nefes kesici yerlerinde yaşamak ve yaşarken para kazanmak ister miydiniz? Cevabınız evet ise bu yer tam size göre. ABD hükümeti son yıllarda Niagara Şelaleri yakınında çalışarak yaşamak isteyenlere 2 yıl için 7000 $ ücret ödemektedir.


Alaska, ABD
Eğer sakinlik ve soğuk havaları seven biriyseniz bura tam size göre. Soğuk ve zoelu bir iklime sahip bu yer son zamanlarda nüfus bakımından düşüş yaşayan bu eyaleti canlandırmak isteyen hükümet profesyonel olarak belirli bölümlerde çalışacak kişilere fon vermiştir . Yapmanız gereken tek şey ise hayatınız boyunca orada yaşayacağınıza dair güvence vermektir.


Şili
Geçmişte yaşanan sorunlardan sonra kendini geliştirmek için bir çok proje geliştirmiştir. Kendini geliştiren hükümet 2000 li yıllardan sonra yeni bir projeye adım atacak kişilere 50.000 $ yardım fonu vereceğini belirtmiştir. Yatırım yapmak istiyorsanız Şili tam size göre.


Saskatchewan, Kanada
Kanada ‘ nın bu bölgesi genç nüfusa verdiği destek ile öne çıkmıştır. Yaşamlarının 7 yılını burada geçirecek olan gençlere 20.000 kanada $ vermektedir.


Utrecht, Hollanda
Hollanda nın en güzel şehirlerinden olan bu şehir gençler için bir çok imkan sağlamaktadır. Eğlence ve kültürel mekanların büyük çoğunluğu ücretsiz olarak gençlere sunulan Utrecht nüfusunu arttırmak için çeşitli projeler denemektedir. Şehire yaşayan ve burada çalışan geçlere 1000 $ verilmesi durumunda ne olacağını merak eden hükümet böyle bir proje ortaya atmıştır .Yakın zamanlarda uygulamaya koyduğu bu proje şehre enerji katmıştır. Peki siz burada yaşamak ister miydiniz?


Curtis, Nebraska , ABD
Bu kasaba bahsettiğimiz diğer kasabaalrın aksine insanlara maddi yardımda bulunmuyor. Bunun yerine insanlara bedava konutlar sağlıyor. Eğer sizde burada yaşamak isterseniz hükümete başvurup ücretsiz olarak konutunuza sahip olabilirsiniz


Mauritius
Hint Okyanusu ‘ nda küçük bir ada ülkesi olan dünyadan ayrı bir şekilde büyümenin yollarını aramaktadır. Fikrinizin benzersiz ve kanıtlanabilir olduğunu kabul ettirebilirseniz bu ülke sizi yanına alarak karşılıksız bir şekilde 20.000 mauritius ruhbisi verecektir.


Candela, İtalya
1990 lı yılların en popüler turist kasabası olan Candela eski halini geri kazanmak istiyor. 2000 kişinin yaşadığı bu ufak kasaba nüfusunu arttırmak için teklifler sunmuştur. Burada yaşamak isteyen insanlara 2000£ para vereceğini açıklamıştır. Amaç kaybolan ruhu tekrar kazandırmaya çalışmaktır. Verdiği diğer detaylarda ise ; tek başına taşınana 800£ , çiftlere 1200£ verileceğini belirtmiştir. Peki siz buraya yerleşmek ister miydiniz?


Kore , Vietnam ve Tayland
Birbirlerine çok benzer teşfikler sunan bu 3 ülkeyi bir araya getirdik. Avrupa ve Amerikadan gelen insanları kendilerine almak için teklifler sunmuşlardır. Ülkelerine yerleşen ve halka ingilizce öğreten insanlara ciddi miktarda para yardımı yapacağını açıklamıştır.


Danimarka
Dünya da bir çok girişimcinin yaşadığı bu ülke kendini daha da geliştirmek için dünyanın her yerinden gelen girişimcilere çeşitli imkanlar sunarak maddi yardım yapmaktadır. Hem çevresi hem de yaptığı yardımlar güzel olan bu yer tam size göre.


İrlanda
Yeni başlayan girişimciler ve iş dünyasına adımını atan gençler için teşvikler sunmuştur. Sunulan proje eğer kanıtlanabiliyor ve büyütülebiliyor ise İrlanda hükümeti binlerce £ maddi destek yapacağını açıklamıştır.


New Haven , Connecticut
ABD’ye taşınmanız için teşvik veren bir başka şehir ise Connecticut’tur. Eğer mesleğiniz polis, asker , öğretmen veya itfaiyeci gibi meslekler yapıyorsanız New Haven size tam 10.000 $ faizsiz kredi verecektir. Bu güzel şehirde yaşamak ister miydiniz?

Bu yazı https://www.neyaziyo.com/ aittir