Bugünkü yazımızda hepimizi sıkılmaktan kurtaracak, arkadaşlarımızla mobil olarak oynayabileceğimiz oyunları sizler için derledik. Birlikte oynarken eğleneceğiniz ve kafanızı dağıtacak bu oyunlara bir göz atalım.

1- Trivia Crack

Arkadaşlarınızla beraber hem bilginizi ölçüp hem eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak bir uygulama. Bu oyunda yeni bilgiler kazanarak kendinizi de geliştirebilirsiniz. Soru hangi konu olacağını istiyorsanız onu seçebiliyorsunuz. Ancak sıranızı beklemeniz gerekiyor. Soruları tamamlayarak karakterleri ilk toplayan oyunu kazanıyor.

2-Bilardo

Oyun salonlarında oynamaya alıştığımız bilardo şimdi de mobil olarak bizlerle. Gerçeğini birebir yansıtamasa da sıkıldığınız anda arkadaşlarınızla bağlanıp eğlenebileceğiniz bir oyun. Oyunları kazanarak paranızı artırıp daha yüksek odalarda da oynayabilirsiniz. Sizi sıkmadan eğlendirecek bu oyunu hemen indirin.

3-Kafa Topu

Oynaması çok zevkli olan ama kazandıkça sizi daha da hırslandıran kendine bağlayan bu oyun tam sizlere göre. Kazandığınız maçlar sonucunda aldığınız parayla karakter değiştirebilir, farklı güçlendiriciler kazanabilirsiniz. Oyunun amacı topu rakibin kalesine sokmak. Ancak kendi kalenizi de savunmalısınız. Sanıldığı kadar kolay değil.

4-Minecraft

Hepimizin bildiği bu oyun görsel zekanızı geliştiriyor ve size eğlenceli dakikalar sunuyor. Bir çok arkadaşlarınızla aynı anda bağlanabileceğiniz Minecraft sıkıntılarınıza birebir. İçerisindeki hayvanlar, zombilerle ve bir çok karakteriyle Eşsiz bir oyun. Beraber köy inşa edebilir, macera arayabilir ve bir çok şey yapabilirsiniz.

5-Kelimelik

Son zamanlarda herkesin oynadığı ve arkadaşları ile kapıştığı bu oyunu hiç oynadınız mı? Kutu oyunu olarak bilinen Scrabble’ın mobil hali. Arkadaşınız ile yarışabilir veya isterseniz yabancılar ile de oynayabilirsiniz. Size verilen karışık harflerle kelimeler oluşturarak en yüksek puanı yapan kazanıyor. Ve düşünülen ufak bir detay daha var. Arkadaşlarınızla oynarken bir yandan sohbet bölümünden de mesajlaşabilirsiniz. Ama unutmayın ki hamle yapmak için bir süreniz var.